wtorek, 27 września 2011

Znak "Stop"


Znak B-20, czyli znak Stop jest jednym z najważniejszych znaków drogowych. Znaku Stop nie można pomylić z żadnych innym znakiem, dlatego przypadkiem nie jest, że posiada kształt ośmiokąta - charakterystyczny kształt sprawia, że nawet gdy napis na znaku będzie nieczytelny, to kierowca i tak będzie wiedział jaki to jest znak!

Znak Stop nakazuje kierowcy bezwzględne zatrzymanie się przed wjazdem na skrzyżowanie z drogą, która ma pierwszeństwo przejazdu oraz torowiskiem tramwajowym, a także nakazuje bezwzględne zatrzymanie się przed przejazdem kolejowym. Jeśli na drodze zobaczymy znak Stop to musimy bezwzględnie zatrzymać się w miejscu do tego wyznaczonym, a jeśli na drodze nie ma wyznaczonego takiego miejsca, to kierowca musi zatrzymać się w takim miejscu z którego może się upewnić, że wjazd na skrzyżowanie lub przejechanie przez przejazd kolejowy będzie bezpieczne.

O znaku Stop kandydaci na kierowców uczą się podczas kursu na prawo jazdy, zarówno na wykładach jak i podczas jazd instruktorzy wpajają kursantom jak ważny jest znak Stop! Niestety osoby, które już uzyskają prawo jazdy, bardzo często zapominają, że przed znakiem Stop trzeba się bezwzględnie zatrzymać, większość kierowców zamiast zatrzymać się zmniejsza prędkość, co jest niezgodne z kodeksem ruchu drogowego.

Ignorowanie znaku Stop jest bardzo często tragiczne w skutkach, dlatego kandydaci na kierowców i kierowcy pamiętajcie, znak STOP oznacza bezwzględne zatrzymanie się, nie zwolnienie pojazdu tylko zatrzymanie!!!!!!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów prawa jazdy - Klik, oraz do odwiedzania strony kontakt z Elka School - Klik.

2 komentarze:

  1. Wiele osób nie zdaje egzaminu z powodu nie zatrzymania się na tym znaku, a wydaje się to takie oczywiste ;-)

    OdpowiedzUsuń