wtorek, 8 listopada 2011

Dopuszczalne prędkości w Polsce. Jak szybko można jeździć w Polsce?


Na drogach w Polsce na terenie zabudowanym, kierowca nie może przekroczyć prędkości 50 km/h w godzinach od 5.00 do 23.00 oraz prędkości 60 km/h w godzinach od 23.00 do 5.00.

Na drodze jednojezdniowej, poza obszarem zabudowanym ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych, motocykli czy samochodów ciężarowych do 3,5 tony wynosi 90 km/h. Dla samochodów powyżej 3,5 tony ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h.

Na drodze dwujezdniowej poza obszarem zabudowanym, ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych, motocykli czy samochodów ciężarowych do 3,5 tony wynosi 100 km/h. Dla samochodów powyżej 3,5 tony i innych pojazdów ograniczenie prędkości wynosi 80 km/h.

Na drodze ekspresowej jednojezdniowej, ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych, motocykli oraz samochodów ciężarowych wynosi 100 km/h. Dla pojazdów powyżej 3,5 tony oraz innych pojazdów takie ograniczenie wynosi 80 km/h.

Na drogach ekspresowych dwujezdniowych ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych, motocykli oraz samochodów ciężarowych wynosi 120 km/h. Dla pojazdów powyżej 3,5 tony oraz innych pojazdów takie ograniczenie wynosi 80 km/h.

Na autostradach ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych, motocykli oraz samochodów ciężarowych wynosi 140 km/h. Dla pojazdów powyżej 3,5 tony oraz innych pojazdów takie ograniczenie wynosi 80 km/h.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów prawa jazdy - Klik, oraz do odwiedzania strony kontakt z Elka School - Klik.

3 komentarze:

  1. W praktyce niestety wyglada to tak, że jak się zwalnia do 50km/h w terenie zabudowanym, to natychmiast na ogonie mamy kolejkę samochodół. :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla kogo ta prędkość? Może dla płatników?

    OdpowiedzUsuń