czwartek, 7 lutego 2013

Jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem? Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

Egzamin teoretyczny 
W przypadku nowych egzaminów teoretycznych na prawo jazdy, recepta jest tylko jedna! Należy perfekcyjnie nauczyć się przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowej interpretacji tych przepisów! Średnia zdawalność egzaminów teoretycznych na prawo jazdy od czasu wprowadzenia nowej formuły egzaminowania kierowców wynosi 17 %, tak niska zdawalność może odstraszać, ale należy pamiętać, że zależy ona tylko od kursantów – jeśli kursant jest dobrze przygotowany do egzaminu, to na pewno go zda!

Egzamin praktyczny 
Czy w ogóle możliwe jest zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy za pierwszym razem? Oczywiście, że tak! Średnia zdawalność egzaminów praktycznych na przestrzeni ostatnich kilku lat wynosi 33 %. Także 1/3 z nas zdaje egzamin praktyczny na prawko za pierwszym razem!!!

Jak to zrobić? 
Jeśli po 30 wyjeżdżonych godzinach prowadzenie samochodu to dla Ciebie przyjemność, to śmiało możesz iść na egzamin na prawo jazdy, masz wielką szansę, że zdasz ten egzamin! W przypadku, gdy po 30 wyjeżdżonych godzinach idzie Tobie nie najlepiej, nie licz na to, że zdasz egzamin praktyczny na prawo jazdy – masz małą szansę! W takim przypadku należy się podszkolić, czyli wziąć kilka godzin jazd – to na pewno pomoże!

Stres największym wrogiem zdającego!
Głównym czynnikiem, który potęguje stres u zdającego jest niewiedza i brak obycia! Jak sobie z tym poradzić?
Jak już napisałem wyżej, człowiek, który zdaje egzamin praktyczny nie może liczyć na szczęście, musi potrafić jeździć!!! Jeśli nie umiemy wystarczająco jeździć, to uczymy się do tego czasu, aż się nauczymy!!!
Sprawa druga, to brak obycia z Ośrodkiem Egzaminacyjnym, jest na to sposób. Wystarczy sobie przed egzaminem praktycznym, czy teoretycznym, kilka razy przyjechać do Ośrodka Egzaminacyjnego - chodzi o to, żeby przyzwyczaić się chociaż trochę do nerwowej atmosfery, która tam panuje. Dzięki temu w dniu naszego egzaminu, Ośrodek Egzaminacyjny nie będzie wywoływał w nas, aż takiego stresu!

Egzaminatorzy nie tacy groźni!
Przed egzaminem praktycznym na prawo jazdy nie wysłuchuj teorii na temat, jacy źli są egzaminatorzy na prawo jazdy! Większość teorii jest mocno naciągana, oczywiście, że wśród egzaminatorów zdarzają się osoby niekompetentne, ale nie wierz w to, że oni wszyscy tacy są!

Dobre rady przed egzaminem na prawo jazdy
                                                     
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów prawa jazdy - Klik, oraz do odwiedzania strony kontakt z Elka School - Klik.

Jak dodać komentarz, jak skomentować artykuł?

12 komentarzy:

 1. Bardzo przydatne rady :). Mi się udało zdać za pierwszym razem dzięki dobremu instruktorowi i dzięki temu, że tak jak napisaliście, ponieważ po 30 godzinach nie czułam się jeszcze pewnie, dokupiłam dodatkowe jazdy. Pozdrawiam :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulujemy i również pozdrawiamy!!!


  ELKA SCHOOL

  OdpowiedzUsuń
 3. Na prawdę da się zdać za pierwszym razem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli kursant jest dobrze przygotowany, a na egzaminie nie będzie się denerwował, to na prawdę ma wielką szansę zdać za pierwszym razem :)


   ELKA SCHOOL

   Usuń
 4. jak się dobrze przygotować do teoretycznego wykuć na blachę czy jak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz egzamin teoretyczny nie wygląda jak przed 19 stycznia 2013. Nie da się wykuć nowych testów na blachę!

   Tutaj są przykładowe testy egzaminacyjne:

   http://blog-elkaschool.blogspot.com/2013/01/testy-na-prawo-jazdy-2013-download.html


   ELKA SCHOOL

   Usuń
 5. ja w lipcu zapisuje sie na prawo jazdy.
  mozna odrazu zdawac na samochod i motor? i jakie sa teraz ceny ?? mysle ze dobrze mi pojdzie :D choc jakies pojecie mam , to i tak skorzystam z godzin by sie poduczyc ;D
  Pozdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do cen, to nasz oferta jest tutaj: http://blog-elkaschool.blogspot.com/2012/02/oferta-elka-school.html

   Co do pytania, czy można odrazu zdawać na samochód i motor, to jest zależne od Pana wieku.

   Kat. B - od 18 lat
   Kat. A - od 24 lat
   Kat. A1 - od 16 lat
   Kat. A2 - od 18 lat


   ELKA SCHOOL

   Usuń
 6. Będę zdawała po kursie u Państwa 10 raz, mimo wielu dokupionych godzin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam

   Prosimy o kontakt z kierownictwem Elka School, numer telefonu: 506-081-100, gdyż chcielibyśmy poznać Pani sytuację i dlaczego tak się stało.


   POZDRAWIAMY
   ELKA SCHOOL

   Usuń
 7. dzisiaj zdawałam 2 raz teorię i nie powiodło mi się mimo to że SYSTEMATYCZNIE ćwiczę testy i zgłębiam wiedzę z podręcznika. Mam pytanie czy w ogóle jest możliwe żeby zdać ten cholerny egzamin??? bo odnoszę wrażenie że moja nauka i ćwiczenia idą po prostu na marne... :'(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, da się zdać, większość naszych kursantów zdaje za pierwszym razem. Korzystał Pan z testów zamieszczonych na naszej stronie: http://blog-elkaschool.blogspot.com/2013/01/testy-na-prawo-jazdy-2013-download.html ?


   ELKA SCHOOL

   Usuń